Engels - personeel

  Dr Abigail Hlatshwayo

  Senior Lektrise
  +27 18 389 2047
  Abigail.hlatshwayo@nwu.ac.za
  Gebou A2, G80, Mafikeng
Phd in Linguistiek
  Taal/Linguistiek/Veeltaligheid

  Prof Attie de Lange

  Professor in Engelse Letterkunde
  +27 18 299 1480
  attie.delange@nwu.ac.za
  Gebou F4 - G01, Potchefstroom
  Engelse Literatuur; Conradian Studies; Post-modernisme

  Prof Bernard Nchindila

  Professor, ODL- Programleier
  +27 18 389 2302
  Bernard.Nchindila@nwu.ac.za
  ADC Gebou Blok B, Kamer 246, Mafikeng
PhD, MA (Unisa), Cambridge-sertifikaat in Engelse taalonderrig aan volwassenes (CELTA) (Cambridge), BA Engels met onderwys, gevorderde sertifikaat in menslike hulpbronbestuur (Zambia)
 
  Engelse taalkunde, Leesvaardigheid, ESL, EFL, ODL

  Prof Bertus van Rooy

  Direkteur van Fokusarea: UPSET
  +27 16 910 3482
  bertus.vanrooy@nwu.ac.za
  Gebou 6, Kantoor 107, Vanderbijlpark
MA, PhD
  Tale, Linguistiek, Afrikaans, Engels, taalevolusie-en verandering, sosiolinguistiek, korpuslinguistiek, Suid-Afrikaanse variëteite van Engels, wêreld-Engels

  Me Caroline Piotrowska

  Dosent in Engelse Linguistiek
  +27 16 910 3477
  Carolina.Piotrowska@nwu.ac.za
  Gebou 7-225, Vanderbijlpark
MA in Engelse Linguistiek; BA Honneurs in Engels
  Internet linguistiek, sosiolinguistiek, modernisme, strokiesprente

  Prof David Scott-Macnab

  Professor; Direkteur: Navorsingseenheid vir tale en letterkunde in die Suid-Afrikaanse konteks
  +27 18 299 1555
  23822732@nwu.ac.za
  Gebou E9, Kamer 108A, Potchefstroom
BA (Hons) PhD
  Middeleeuse taal en Letterkunde

  Mev Diana Bloem

  Dosent
  +27 18 389 2396
  Diana.Bloem@nwu.ac.za
  Gebou A3, Kamer C178, Mafikeng
B. Sosiale Wetenskap (UKZN), BA Hons (UKZN), MA in Engelsstudies (UKZN)
 
  Kreatiewe skryfwerk, postmoderne genres en postkoloniale skryfwerk.

  Prof Etienne Terblanche

  Professor in Engelse Letterkunde
  +27 18 299 1538
  etienne.terblanche@nwu.ac.za
  Gebou E9 - 221, Potchefstroom
BA; BA Hons; MA; PhD
  Engelse Literatuur; E.E. Cummings; T.S. Eliot; Eko-kritiek; Ikonisiteitstudies

  Prof Ian Bekker

  Professor in Engelse Linguistiek
  +27 18 299 1551
  ian.bekker@nwu.ac.za
  Gebou E9 - 215, Potchefstroom
PhD
  Engelse Linguistiek; Sosiolinguistiek; Fonetiek

  Dr Jennifer Schmidt

  Senior Lektrise
  +27 18 389 2363
  Jennifer.Schmidt@nwu.ac.za
  Gebou A3, Kamer A202, Mafikeng
Ph.D -Engels (Drew University), Ph.D - Konsentrasie Vrouestudies, M.Phil, Engels (Drew University),BA - Engels en Sielkunde (College of Saint Benedict/ Saint John’s University)
  Post-millennial Suid-Afrikaanse Letterkunde en Kulture

  Dr Karien van den Berg

  Senior Lektor in Engelse Linguistiek
  +27 18 299 1554
  karien.hattingh@nwu.ac.za
  Gebou E9 - 218, Potchefstroom
BA; BA Hons; MA; PhD (NWU); Forensiese Linguistiek
  Engels as Tweedetaal; Taaltoetsing; Diskoersanalise; Forensiese Linguis; Assessering van skryfwerktiek;

  Dr Louise Olivier

  Senior Lektor in Akademiese Geletterdheid
  +27 18 299 1042
  louise.olivier@nwu.ac.za
  Gebou F4 - 105, Potchefstroom
BA; BA Hons (PU vir CHO); NGOS; MEd; PhD (NWU)
  Toegepaste Linguistiek; Akademiese Skryfwerk; Taalonderrig

  Dr Louise Strydom

  Senior Lektor in Taalvaardighede binne die Regskonteks
  +27 18 285 2444
  louise.strydom@nwu.ac.za
  Gebou E9 - 244, Potchefstroom

  Dr Maristi Partridge

  Senior Dosent in Engelse Taalkunde
  +27 16 910 3461
  maristi.partridge@nwu.ac.za
  Gebou 31, Kamer 104, Vanderbijlpark
MA (Engels)
  Linguistiek, Korpuslinguistiek, Wêreld-Engels

  Dr Michèle duPlessis-Hay

  Vakhoof: Senior Lektor in Engelse Letterkunde
  +27 18 299 1556
  michele.duplessishay@nwu.ac.za
  Gebou E9 - 220, Potchefstroom
BA; BA Hons; BA Hons (Rand); MLitt (Oxon); PhD (Rand)
  Renaissance Literatuur; Ben Jonson; The Inklings; Vroeë Ruiterliteratuur

  Prof Nicholas Meihuizen

  Professor in Engelse Letterkunde
  +27 18 299 1557
  nicholas.meihuizen@nwu.ac.za
  Gebou E9 - 231, Potchefstroom
BA; BA Hons; MA; PhD; HDL (Natal)
  Modernisme; Romantiek; Ierse Poësie in Engels; Amerikaanse Poësie; Shakespeare

  Prof Philden Ndlela

  Assosieer Professor
  +27 18 389 2103
  philden.ndlela@nwu.ac.za
  Basisgebou Blok B, Kamer G78, Mafikeng
PhD, Universiteit van Massachusetts, US
  Swart Suid-Afrikaanse skryfkuns en Afro-Amerikaanse letterkunde

  Dr Paul Nepapleh Nkamta

  Senior Dosent
  +27 18 389 2895
  21114374@nwu.ac.za
  Gebou A3, Blok-B, Kamer 160, Mafikeng
PhD in Engels, MA in Vertaling, PGCE, BA (Hons) in Engels
   Veeltaligheid, multikulturalisme, leesgeletterdheid, taalonderrig en -leer

  Mr Rakgomo Pheto

  Lektor in Engelse Letterkunde
  +27 18 299 1550
  rakgomo.pheto@nwu.ac.za
  Gebou E9 - 223, Potchefstroom
BA; BA Hons; MA; HOD
  Engelse Wêreldliteratuur; Postkoloniale Literatuur; Didaktiek; Drama

  Dr Rilette Swanepoel

  Senior Dosent in Engelse Literatuur
  +27 16 910 3467
  rilette.swanepoel@nwu.ac.za
  Gebou 7 - 211, Vanderbijlpark
PhD
  Postmodernistiese Fiksie, Poësie, Literêre Teorie

  Dr Ronel Wasserman

  Senior Lektor in Engelse Taalkunde
  +27 16 910 3401
  ronel.wasserman@nwu.ac.za
  Gebou 7 - 201, Vanderbijlpark
BA in Taal-en Literatuurstudie; BA Hons in Engels; MA oorgedra na PhD in Engels
  Sosiolinguistiek; Historiese Taakunde; Engelse Variëteite in Suid-Afrika; Register Studies; Semantiek van die Verbum

  Dr Yolande Botha

  Senior Lektor in Engelse Linguistiek
  +27 18 299 1561
  lande.botha@nwu.ac.za
  Gebou E9 - 224, Potchefstroom
BA; BA Hons; MA; PhD
  Korpuslinguistiek; Sistemiese Funksionele Grammatika; Grammatikale Analise

  Me Zhandi van Zyl

  Dosent in Akademiese Geletterdheid en Engels
  +27 16 910 3468
  zhandi.vanzyl@nwu.ac.za
  Gebou 7, Kamer 214, Vanderbijlpark
BA Taalpraktyk; BA Hons. Joernalistiek; MA in Toegepaste Taalkunde
  A-E Tweetaligheid; Onderwyseridentiteit; Konkordante Tweetaligheid; Navorsingsmetodes binne Taalverwysingsraamwerk